Dla niedowidzących Rozmiar tekstu: AAA
1 procent dla Fundacji ORLEN

26-01-2022  Aktualności

Jak co roku rozpoczęliśmy kampanię „Pomóż nam pomagać – przekaż 1% podatku”. Każda osoba może przekazać 1% swojego podatku dochodowego na działania statutowe Fundacji ORLEN. Pozwoli to na zwiększenie zakresu działalności naszej korporacyjnej fundacji i przygotowanie kolejnych wyjątkowych inicjatyw. 

Do przekazania 1% na rzecz fundacji co roku namawiają sportowcy z grupy ORLEN. Tym razem w akcję włączyła się Maria Andrejczyk – lekkoatletka, wicemistrzyni olimpijska.

Dzięki środkom otrzymanym z 1%:

·         wychowankowie rodzinnych domów dziecka wezmą udział w dodatkowych zajęciach edukacyjnych i otrzymają paczki świąteczne wesprzemy inicjatywy lokalne z całej Polski pomożemy jeszcze większej liczbie potrzebujących.

Jak przekazać 1% na rzecz Fundacji ORLEN?

Można to zrobić poprzez darmowy program do rozliczenia PIT dostępny na stronie: https://www.pitax.pl/rozliczenie-pit-online-0000037031/ lub wypełniając deklarację podatkową samodzielnie. We właściwym formularzu PIT w rubryce „Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP)” należy wpisać numer KRS: 0000037031 oraz kwotę nieprzekraczającą wartość 1% należnego podatku.

1procent2022.jpg
« powrót

 
 
 

Marki Grupy ORLEN