Dla niedowidzących Rozmiar tekstu: AAA
ORLEN w rankingu najlepszych pracodawców świata

15-10-2018  

Listę 500 firm opublikował Forbes. Nasz koncern jest jedyną polską firmą, która znalazła się w zestawieniu.​Forbes opublikował ranking 500 najlepszych pracodawców świata. Zestawienie powstało na podstawie 36 tysięcy ankiet wypełnionych przez pracowników firm na całym świecie.
 
Na czele znalazła się amerykańska firma Alphabet, która zatrudnia 75,6 tys osób. Dlaczego firma została uznana za najlepszego pracodawcę? Oprócz wysokich zarobków, dla ankietowanych ważne jest, że jedna czwarta stanowisk kierowniczych zajmują kobiety, a firma stwarza bardzo dobre warunki pracy, odpoczynku i przyszłej emerytury. Na podium znalazł się też Microsoft i Apple.

W dziesiątce jest sześć amerykańskich koncernów (jeszcze Walt Disney, Amazon i Celgene); dwa niemieckie (Daimler i BMW Group), jedna firma tajska (Kasikornbank) i jedna z Hongkongu (CNOOC). W zestawieniu 500 najlepszych pracodawców jest 185 amerykańskich, 80 z Chin i Hongkongu.

Z Polski ankietowani wskazali na jeden koncern. PKN Orlen znalazł się na 418 miejscu. Okazał się lepszym pracodawcą aniżeli np. włoski ubezpieczyciel Generali (421 miejsce), niemiecki Porsche Automobil Holding (436 miejsce), Turkish Airlines (441), amerykański producent drukarek HP (449), francuski Dom Mody Christian Dior, zbrojeniowy gigant z USA Lochheed Martin (472) czy największy bank Brazylii (Banco do Brasil - 474 pozycja). Z naszego regionu pracownicy docenili jeszcze pięć spółek rosyjskich. Co ciekawe nie są to wcale giganty energetyczne Gazprom czy Rosneft. Najwyższe oceny zebrała Moskiewska giełda (117 pozycja). Prywatny Surgutnieftigaz zajał 167 miejsce, producent samolotów OAK - 278, Aerofłot - 341 a prywatny Łukoil znalazł się za Orlenem na 450 pozycji.

 Orlen został też dużo wyżej oceniony od niemieckiego narodowego przewoźnika Lufthansy (496 miejsce). Londyńska giełda też wypadła słabo (497 miejsce), a jeszcze gorzej niemiecka poczta Deutsche Poste - 499 miejsce; widać i niemieccy listonosze nie mają o swojej firmie dobrego zdania. Ranking zamyka Citi Pacific - koncern metalurgiczny z Hongkongu.

« powrót

 
 
 

Marki Grupy ORLEN