Dla niedowidzących Rozmiar tekstu: AAA
Staż Kierunek ORLEN – dobry początek kariery zawodowej!

19-11-2021  Aktualności

 

„Mój zespół zajmuje się rozliczeniami dotyczącymi transakcji detalicznych na stacjach paliw własnych PKN ORLEN S.A. Nie wszystkie przypadki są jednakowe i nie zawsze wystarczy postępować według wypracowanych schematów. Codziennie zdarzają się sytuacje, do których rozwiązania potrzeba użycia kreatywności, intuicji, wiedzy koleżanek z zespołu (…). W momencie wystąpienia błędów w transakcji niejednokrotnie trzeba wcielić się w rolę swoistego detektywa”


 


Nazywam się Monika Leleń i jestem stażystką w ORLEN Centrum Usług Korporacyjnych Sp. z o.o. w Biurze Obsługi Transakcji Detalicznych w Zespole Monitorowania i Ewidencji.

Aktualnie kończę studia magisterskie na Uniwersytecie Gdańskim (Wydział Ekonomiczny), na kierunku Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze. Na tym samym kierunku zdobyłam tytuł licencjata.

Moim miastem rodzinnym jest Płock, więc od zawsze zdawałam sobie sprawę, że ORLEN to nie tylko przerób ropy naftowej, ale cały sztab ludzi i spółek, wykonujących pracę o przeróżnej specyfice, pracujących na wspólny sukces koncernu. Dla mnie ORLEN to renomowane polskie przedsiębiorstwo, znane ze swojej innowacyjności, które daje pracownikom możliwość rozwoju zawodowego w wielu różnych obszarach.

Wybrałam staż w ORLEN Centrum Usług Korporacyjnych Sp. z o.o., ponieważ uważam, że jest to doskonałe miejsce, żeby zdobywać doświadczenie i umiejętności na początku swojej drogi zawodowej, ucząc się bezpośrednio od najlepszych specjalistów.

 

Czym zajmujesz się na stażu?

Staż zawsze kojarzył mi się z parzeniem kawy i kserowaniem/niszczeniem dokumentów, jednak codzienne zadania na moim stażu bardzo różnią się od tej wizji.

Sukcesywnie jestem wdrażana w kolejne zagadnienia, którymi na co dzień zajmuje się mój zespół i realnie uczestniczę w jego pracy. Z każdym nowym obowiązkiem, poziom odpowiedzialności rośnie, ale to nie problem, ponieważ Opiekun mojego stażu oraz reszta zespołu zawsze służą pomocą i z dużą dozą życzliwości oraz cierpliwości podchodzą do mojej nauki.

Mój zespół zajmuje się rozliczeniami dotyczącymi transakcji detalicznych na stacjach paliw własnych PKN ORLEN S.A. W momencie rozbieżności pomiędzy raportami naszym zadaniem jest znalezienie przyczyny problemu. Nie wszystkie przypadki są jednakowe i nie zawsze wystarczy postępować według wypracowanych schematów. Codziennie zdarzają się sytuacje, do których rozwiązania potrzeba użycia kreatywności, intuicji, wiedzy koleżanek z zespołu, często również sytuacja wymaga kontaktu ze stacją paliw, w celu sprawdzenia na monitoringu jak doszło do danej transakcji i co poszło nie tak. Wtedy można, a nawet trzeba wcielić się w rolę swoistego ‘’detektywa’’.

Ponadto nasz zespół zajmuje się rozliczaniem punktów ładowania samochodów elektrycznych, których aktualnie jest około 130 i ta liczba sukcesywnie rośnie.

 

Czy Twoje działania mają wpływ na obszar, w którym odbywasz staż?

Poprzez swoje uczestnictwo w programie stażowym wspieram swój zespół w rozliczeniach i analizach danych, a także w kompletowaniu oraz weryfikacji dokumentów dotyczących stacji paliw i punktów ładowania. Celem tych działań jest zapewnienie kompletnego, poprawnego i terminowego ujęcia transakcji detalicznych w księgach rachunkowych PKN ORLEN S.A.

 

Co Ci daje udział w stażu w Spółce GK ORLEN?

Na stażu mam możliwość sprawdzenia, wykorzystania i przede wszystkim rozwijania wiedzy zdobytej w trakcie studiów. U boku specjalistów codziennie uczę się nowych umiejętności, poznaję specyfikę rozliczania stacji paliw oraz różne metody analizy danych przy wykorzystaniu specjalistycznych narzędzi. Dzięki stażowi w Spółce GK ORLEN mogę również przekonać się  jak wygląda praca w tak dużym przedsiębiorstwie. Ponadto dzięki stażowi  mam możliwość poznania w jaki sposób wdrażane są nowe projekty oraz testowane nowe rozwiązania.

 

Obecnie prowadzimy nabór do VII edycji programu stażowego Kierunek ORLEN. Termin przesyłania zgłoszeń (CV i rozwiązane case study) 21.11.2021 r.

Jesteś zainteresowany udziałem w stażu? Nie zwlekaj i zgłoś się!

Zobacz ogłoszenia staży w ORLEN Centrum Usług Korporacyjnych Sp. z o.o. TUTAJ

 

​​

« powrót

 
 
 

Marki Grupy ORLEN